Shenzhen Prolean Technology Co., Ltd.

Сервис за изработка на лим

Краток опис:

Производството на лим е процес на производство на делови и конструкции од метални лимови преку различни методи на изработка.Сечење, виткање, печат, заварување и склопување се некои од добро познатите техники за изработка на лим.Листовите од различни видови челик, алуминиум, месинг, бакар и други метали/легури се користат во различни индустрии за производство на делови.

Prolean нуди услуги за производство на лим со висока прецизност по конкурентни цени со брзо време на обложување.


Детали за производот

Ознаки на производи

CNC обработка

СЕРВИС

Прилагодено изработка на лим

Производството на лим е процес на производство на делови и конструкции од метални лимови преку различни методи на изработка.Сечење, виткање, печат, заварување и склопување се некои од добро познатите техники за изработка на лим.Листовите од различни видови челик, алуминиум, месинг, бакар и други метали/легури се користат во различни индустрии за производство на делови.

Индустрии, вклучувајќи воздухопловна, земјоделство, автомобил, нафта, железници, електроника, HVAC и воена употреба во голем број делови од лим.Не е секогаш практично за компаниите сами да произведуваат делови од лим.Современите услуги за изработка на лим по мерка што ги нуди Prolean може да бидат посоодветна опција од инвестирањето во машините за производство на компаниите.

Прилагодено изработка на лим

PRO-LEAN изработка на лим

Prolean нуди услуги за производство на лим со висока прецизност по конкурентни цени со брзо време на обложување.Нашата политика „Без MOQ“ (минимална количина на нарачка) за сопствени прототип на делови од лим и финални производи ви го олеснува нарачувањето само на количината што моментално ја барате.Вашиот инвентар нема да мора повеќе да чува непотребни залихи.

Обезбедување на квалитет

Обезбедување на квалитет

Конкурентни цени

Конкурентни цени

Навремена испорака

Навремена испорака

Висока прецизност

Висока прецизност

Нашата сила

Нашата најсовремена опрема ги произведува најкомплексните делови со најдобра прецизност и прецизност во својата класа.Широката палета на материјали вклучувајќи метали и нивни легури.Некои од лимните материјали достапни во различни композиции се алуминиум, нерѓосувачки челик, челик и месинг.Со широк спектар на опции за завршна обработка на површината, ние испорачуваме брзи делови од лим токму онака како што сте го замислиле.

Нашата сила
Нашата сила 2
Како функционира свиткувањето2

Нашиот тим од квалификувани инженери со долгогодишно искуство им помага на вашите дизајни да бидат подготвени за производство.Испратете ни ги вашите дизајни, а ние ќе се погрижиме за квалитетни резултати.

Обезбеден квалитет:

Извештај за димензија

Навремена испорака

Материјални сертификати

Толеранции: +/- 0,2 mm или подобро на барање.

Изработка на лим

Ласерско сечење

Ласерското сечење е процес на сечење делови од лим со помош на интензивен ласер.Може да пресече...

Свиткување

Свиткувањето на лимот, како што сугерира името, е формирање на метален лим со еднаква дебелина во форма...

Печатење

Печатење или пресување е чадор термин за процесите што се вршат на преса за штанцување.

Достапни материјали за изработка на лим

Алуминиум Челик Нерѓосувачки челик
Al5052 SPCC SS304(L)
Al5083 А3 SS316(L)
Al6061 65 мин  
Al6082    

Prolean нуди широк спектар на материјали за лим, вклучувајќи и метали и пластика.Ве молиме погледнете ја листата за примерок од материјалите со кои работиме.

Ако ви треба материјал што не е на оваа листа, ве молиме контактирајте не затоа што веројатно можеме да го набавиме за вас.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи