Shenzhen Prolean Technology Co., Ltd.

CNC обработка

СЕРВИС

Прилагодено изработка на лим

Производството на лим е процес на производство на делови и конструкции од метални лимови преку различни методи на изработка.Сечење, виткање, печат, заварување и склопување се некои од добро познатите техники за изработка на лим.Листовите од различни видови челик, алуминиум, месинг, бакар и други метали/легури се користат во различни индустрии за производство на делови.

Индустрии, вклучувајќи воздухопловна, земјоделство, автомобил, нафта, железници, електроника, HVAC и воена употреба во голем број делови од лим.Не е секогаш практично за компаниите сами да произведуваат делови од лим.Современите услуги за изработка на лим по мерка што ги нуди Prolean може да бидат посоодветна опција од инвестирањето во машините за производство на компаниите.

Прилагодено изработка на лим

PRO-LEAN изработка на лим

Prolean нуди услуги за производство на лим со висока прецизност по конкурентни цени со брзо време на обложување.Нашата политика „Без MOQ“ (минимална количина на нарачка) за сопствени прототип на делови од лим и финални производи ви го олеснува нарачувањето само на количината што моментално ја барате.Вашиот инвентар нема да мора повеќе да чува непотребни залихи.

Обезбедување на квалитет

Обезбедување на квалитет

Конкурентни цени

Конкурентни цени

Навремена испорака

Навремена испорака

Висока прецизност

Висока прецизност

Нашата сила

Нашата најсовремена опрема ги произведува најкомплексните делови со најдобра прецизност и прецизност во својата класа.Широката палета на материјали вклучувајќи метали и нивни легури.Некои од лимните материјали достапни во различни композиции се алуминиум, нерѓосувачки челик, челик и месинг.Со широк спектар на опции за завршна обработка на површината, ние испорачуваме брзи делови од лим токму онака како што сте го замислиле.

Нашата сила
Нашата сила 2
Како функционира свиткувањето2

Нашиот тим од квалификувани инженери со долгогодишно искуство им помага на вашите дизајни да бидат подготвени за производство.Испратете ни ги вашите дизајни, а ние ќе се погрижиме за квалитетни резултати.

Обезбеден квалитет:

Извештај за димензија

Навремена испорака

Материјални сертификати

Толеранции: +/- 0,2 mm или подобро на барање.

Изработка на лим

Ласерско сечење

Ласерското сечење е процес на сечење делови од лим со помош на интензивен ласер.Може да пресече...

Свиткување

Свиткувањето на лимот, како што сугерира името, е формирање на метален лим со еднаква дебелина во форма...

Печатење

Печатење или пресување е чадор термин за процесите што се вршат на преса за штанцување.

Достапни материјали за изработка на лим

Алуминиум Челик Нерѓосувачки челик Бакар Месинг
Al5052 SPCC 301 101 C360
Al5083 А3 SS304(L) C101 H59
Al6061 65 мин SS316(L)    62
Al6082 1018      

 

 

Prolean нуди широк спектар на материјали за лим, вклучувајќи и метали и пластика.Ве молиме погледнете ја листата за примерок од материјалите со кои работиме.

Ако ви треба материјал што не е на оваа листа, ве молиме контактирајте не затоа што веројатно можеме да го набавиме за вас.

Како машински

Нашиот стандарден финиш е „како обработена“ завршница.Има грубост на површината од 3,2 μm (126 μin).Сите остри рабови се отстранети и деловите се бришат.Ознаките на алатката се видливи.

Мазна обработка

Може да се примени завршна обработка со CNC на делот за да се намали неговата грубост на површината.Стандардната грубост на површината за измазнување (Ra) е 1,6 μm (64 μin).Ознаките на машината се помалку евидентни, но сепак видливи.

 
Четкање

Четкањето се произведува со полирање на металот со ронки што резултира со еднонасочна сатенска завршница.Не се препорачува за апликации каде што е потребна отпорност на корозија.

Пасивација дел

Пасивација

Пасивацијата е метод на третман за заштита на металот од корозија, таа генерира порамномерно формирање на пасивна површина што е помалку веројатно да реагира со воздухот и да предизвика хемиска корозија.

Анодизирачки тврд слој

Елоксирањето од тип III обезбедува одлична отпорност на корозија и абење, погодна за функционални апликации.

Електрополирање

Електрополирање

Електрополирањето е електрохемиски процес кој се користи за полирање, пасивирање и бришење метални делови.Корисно е да се намали грубоста на површината.

Премаз за конверзија на хромат

Алодин/Хемфилм

Премазот за конверзија на хромат (Алодин/Хемифилм) се користи за зголемување на отпорноста на корозија на металните легури додека ги одржува нивните спроводливи својства.

Детонација со мониста

Минирањето со мониста додава униформа мат или сатенска завршница на обработениот дел, отстранувајќи ги трагите од алатот.Ова се користи главно за визуелни цели и доаѓа во неколку различни гриз што ја означуваат големината на бомбардирањето на пелети.

Прав-облога

Облогата во прав е силна, отпорна на абење завршница која е компатибилна со сите метални материјали и може да се комбинира со минирање со монистра за да се создадат делови со мазни и униформни површини и одлична отпорност на корозија.

Црн оксид

Црн оксид

Црниот оксид е преобразен слој кој се користи за подобрување на отпорноста на корозија и минимизирање на рефлексијата на светлината.

 

Еве список на стандардни завршни површини.За прилагодени завршни површини или други опции за завршна обработка на површината, ве молиме проверете ја нашатауслуга за површинска обработка

Изберете ја вистинската завршница за вашиот материјал

Различни завршни површини може да се применат на различни материјали.Пронајдете подолу брз лист за мамење со површинска завршница и компатибилност на материјали.

Име Компатибилност на материјали
Мазна обработка (1,6 Ra μm/64 Ra μin) Сите пластика и метали
Детонација со мониста Сите метали
Облога во прав Сите метали
Елоксирање чист (тип II) Алуминиумски легури
Анодизирачка боја (тип II) Алуминиумски легури
Анодизирачки тврд слој (тип III) Алуминиумски легури
Четкање + Електрополирање (0,8 Ra μm/32 Ra μin) Сите метали
Црн оксид Нерѓосувачки челик и бакарни легури
Премаз за конверзија на хромат Алуминиум и бакарни легури
Четкање Сите метали
 

Подготвени да цитирате?

Доколку материјалот и завршната обработка што ви треба не се едно од горенаведените, слободно контактирајте не за повеќе достапни.